menu

• 2014.11.11.

Cseh Lászlót is legyőzte Földházi Dávid

Hétvégén Százhalombattán rendezték a XI. Nyílt Felnőtt Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságot, amely egyben válogató verseny volt a decemberi rövidpályás világbajnokságra.

A BÁCSVÍZ-KVSC 3 fő felnőtt, 4 fő serdülő és 2 fő gyermekkorú versenyzővel indult. A felnőtt korú versenyzők érmes reményekkel, a fiatalok tapasztalatszerzés és új egyéni csúcsok teljesítése volt a cél.

Földházi Dávid a csütörtöki versenynapon a 100 méteres hátúszásban verte meg az Európa-bajnoki bronzérmes Balog Gábort, majd pénteken a 100 méteres vegyes úszásban Cseh Lászlót is legyőzve lett országos bajnok. Teljesítményével kivívta a világbajnokságon való indulás jogát!

Tejes Péter az 50 méteres mellúszás 4. helye után, a 100 méteres mellúszásban dobogóra állhatott, s bronzérmet szerzett.

A fiatalok közül kiemelkedik Magony Joshua teljesítménye, aki a 800 méteres gyorsúszásban új évjáratos, országos csúcsot állított fel.