menu

• 2014.12.16.

Fergeteges eredmények a kecskeméti uszonyosoktól

2014. december 13-án és 14-én rendezték meg a Kecskeméti Fürdőben a II. Nyílt Rövidpályás Uszonyosúszó Országos Bajnokságot.

Kádár-Németh Kristóf verhetetlen volt, Kocsis Marcell országos csúcsokkal nyert, Balogh Máté pedig mindenkit meglepett az 50 méter felszíni úszásban elért első helyezésével.

Az összes jelentős magyarországi egyesület közel 200 versenyzője vett részt a hétvégi országos bajnokságon. A kecskeméti Bácsvíz-KVSC uszonyosúszói 13 országos bajnoki címet, 11 ezüst-, és szintén 11 bronzérmet nyertek, így az év legsikeresebb versenyét zárták.

Országos bajnoki címet nyert Kádár-Németh Kristóf, aki a hétvégén legyőzhetetlen volt: ötből öt egyéni versenyszámban győzött, és külön öröm, hogy több számban megúszta élete legjobb idejeit. Kocsis Marcell négy egyéni országos bajnoki címet gyűjtött be, és három új országos csúcsot is úszott. Balogh Máté 50 méter felszíni úszásban nyert, pedig az 50 méter eddig nem tartozott Máté fő versenyszámai közé. Gyönyörűen versenyezve a két ifjúsági fiú váltó is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, méghozzá új országos csúcsokkal. A 4×50 méter felszíni úszásban Kádár-Németh Kristóf, Kocsis Marcell, Kis Roland és Kövecs Roland, a 4×50 méter uszonyos gyorsúszásban pedig szintén Kádár-Németh Kristóf, Kocsis Marcell, Kis Roland, illetve Jaksa Milán nem talált legyőzőre.

Ifjúsági fiú váltó, balról jobbra: Kocsis Marcell, Kövecs Roland, Kis Roland, Kádár-Németh Kristóf

Ezüstérmes lett Kis Roland, Monori Fanni, Blaszák Lilla és Kövecs Dávid, aki fiatal kora ellenére a tőle két évvel idősebbek között is felállhatott a dobogóra. Második helyen végzett az uszonyos szakosztály gyermek fiú váltója, melyek tagjai Vaczuli Kornél, Wórum Soma, Wórum Regő és Kövecs Dávid voltak. A bajnoki címet a Bácsvíz úszói nyerték el.

Bronzérmet nyert Kövecs Roland, Jaksa Milán és Bíró Laura.

– Nagyon elégedett vagyok a versenyzőink hétvégi teljesítményével. Kristóf és Marci fergeteges formában voltak, de a többiek is mind nagyon ügyesen versenyeztek, büszke vagyok rájuk. A verseny előtti sajtótájékoztatón azt mondtam, nagyon örülnék, ha az idei évben meglenne az 50. országos bajnoki címe is a szakosztályunknak – a verseny előtt 49-nél tartottunk. Nos, ezt sikerült messze túlszárnyalni, így az idei évet 62 bajnoki címmel zárjuk, amire már nagyon rég nem volt példa. Örülök, hogy nem csak egy jó közösséget sikerült felépítenünk az elmúlt években, hanem egy eredményes csapatot is – nyilatkozta Székely Lilla, a szakosztály egyik edzője.

Kövecs Dávid, Wórum Regő, Vaczuli Kornél, Wórum Soma

1-8. helyezések:

Kádár-Németh Kristóf (ifjúsági):

1. helyezett: 50 méter búvárúszás, 50, 100, 200, 400 méter uszonyos úszás, 4×50 méter uszonyos gyorsúszás, 4×50 méter uszonyos úszás, 4×50 méter uszonyos gyorsúszás

Kocsis Marcell (serdülő):

1. helyezett: 50, 100 méter uszonyos úszás, 50, 100 méter uszonyos gyorsúszás, 4×50 méter uszonyos úszás, 4×50 méter uszonyos gyorsúszás

2. helyezett: 200 méter uszonyos úszás

3. helyezett: 200 méter uszonyos gyorsúszás

Balogh Máté (junior):

1. helyezett: 50 méter uszonyos úszás

2. helyezett: 100, 200, 400 méter uszonyos úszás, 50 méter búvárúszás

Kis Roland (ifjúsági):

2. helyezett: 50 méter búvárúszás, 50, 100, 400 méter uszonyos úszás, 4×50 méter uszonyos úszás, 4×50 méter uszonyos gyorsúszás

3. helyezett: 200 méter uszonyos úszás