menu

• 2015.06.16.

500-an húztak futócipőt

Több mint 500-an álltak rajtvonalhoz szombaton az 5. Mercedes- Benz Futóversenyen.

Az idei verseny több szempontból is más volt, mint a korábbiak, kétféle távon is lehetett indulni, ráadásul az útvonal is megváltozott.
Csaknem 100-an indultak a legrövidebb, másfél kilométeres távon a szombaton megrendezett 5. Mercedes- Benz Futóversenyen. A gyerekek és szüleik közösen futották le a távot, de volt olyan is, akinek inkább csak bemelegítés volt az első futam.

10:00-kor indult a második verseny, itt már 10 kilométert kellett megtennie a több mint 400 indulónak. A tavalyi évhez képest változás, hogy nem a gyártól a Vasútkertig, hanem maga a gyárkomplexum körül vezetett a pálya, sőt körülbelül egy kilométeren keresztül a versenyzők a karosszéria üzemem gyártócsarnokában futottak.