menu

  • 2015.06.30.

Kiosztották a 12. KAFF díjait

Szombat este tartották a 12. KAFF díjkiosztóját a Kecskeméti Ifjúsági Otthonban. 

A 12. KAFF nagydíját Ducki Tomek FÜRDŐ című rövidfilmje kapta.

A 9. Európai Animációs Játékfilm Fesztivál legjobb egészestés animációja Sam Orti MEGSZÁLLVA című műve lett, Kecskemét város díját a lett Signe Baumane KÖVEK A ZSEBEMBEN című debütáló animációjának ítélte a zsűri.

A közönségdíjas A TENGER DALA, Tomm Moore Oscar-jelölt meséje.

Pro Cultura Hungarica díjban részesült Giannalberto Bendazzi olasz animációtörténész.

Idén 12. alkalommal rendezték meg a Kecskeméti Animációs Filmfesztivált, a magyar animációs filmek seregszemléjét. Ezzel párhuzamosan zajlott a 9. Európai Animációs Játékfilmfesztivál. A fesztiválon a versenyfilmekkel és a versenyen kívüli filmekkel együtt összesen 30 ország filmjét vetítették. Idén először külföldön élő magyarok is nevezhettek a versenyprogramba.

A fesztiválon szereplő 342 alkotás közül 18 rövidfilm, 13 diákfilm, 17 tévésorozat, 10 videoklip és 20 alkalmazott animációs kisfilm került a magyar versenyprogramba az előzsűri döntése alapján.

A KAFF idei díszvendége Latin-Amerika volt, ahonnan 56 alkotást nézhettek meg az érdeklődők.

 

A 9. EURÓPAI ANIMÁCIÓS JÁTÉKFILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI:

Kecskemét Város Díja- 2500 eurós díj: Signe Baumane: Kövek a zsebemben (Lettország)
A legjobb egész estés film – 2000 eurós díj: Sam Orti: Megszállva (Spanyolország)
Legjobb TV-speciál – 2000 eurós díj: Mascha Halberstad: Az igazi Munya (Hollandia)

 

A 12. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

A KAFF NAGYDÍJA: Fürdő Rendező: Ducki Tomek

 

KATEGÓRIADÍJAK

A legjobb rövidfilm: Mese – Rendező: Bertóti Attila
A legjobb televíziós sorozat: Egy komisz kölyök naplója / Betty néninél – Rendező: Gyulai Líviusz
A legjobb alkalmazott animáció: Papírvilág – Rendező: Ruska László, Ringeisen Dávid
A legjobb diákfilm: Frusztráció – Rendező: Kopasz Milán

 

KÜLÖNDÍJAK

A legjobb elsőfilmért: Vörösbegy – Rendező: Carlos Rufas
A legszínvonalasabb képi formanyelvért: Symphony No. 42 – Rendező: Bucsi Réka
A legjobb forgatókönyvért: Blackwood – Hogyan írjunk Blackwood-cikket? – Rendező: Gellár Csaba
A legjobb designért: Kíváncsiság kora – Rendező: Tóth Luca
A legjobb 3D: Cigánymesék – Doja, a cigánytündér – Rendező: Horváth Mária
A legjobb karakteranimációért: Peron – Rendező: Hertelendi Amanda, Ottlik Anna
A legjobb térbeli animációért: Gyurmók – Van köztünk egy színes – Rendező: Kapitány Frigyes

 

EGYÉB DÍJAK

Magyar Filmkritikusok díja: Fürdő – Rendező: Ducki Tomek
Gyermekzsűri díja: Bab Berci köve – Rendező: Kovács Márton
Országos Diákzsűri díja:

 

12. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL
Vörösbegy – Rendező: Carlos Rufas

 

9. EURÓPAI ANIMÁCIÓS JÁTÉKFILM FESZTIVÁL

A boldogság művészete – Rendező: Alessandro Rak (Olaszország)
Kecskemét környéki kistelepülések díja: A Likaskő – Rendező: Tóth Árpád

 

Közönségdíj:

A tenger dala – Rendező: Tomm Moore
A Magyarországi Evangélikus Egyház Evangélikus Diakónia különdíja:
Horváth Mária: Cigánymesék / Doja, a cigány tündér

 

Plakátpályázat nyertesei:
1. díj: Kiss Henrietta
2. díj: Király Péter
3. díj: Dóczi Noémi

 

kecskemet.hu

Kapcsolódó képek