menu

  • 2019.11.14.

Uszonyos- és Búvárúszó Országos Bajnokság

Dunaújvárosban rendezték meg 2019. november 9-10-én a korosztályos Uszonyos- és Búvárúszó Országos Bajnokságot, ahol 17 bajnoki cím született.

A BÁCSVÍZ KVSC csapata az októberi Búvársuli Kupa után ismét Dunaújvárosba látogatott. Ezúttal a XVII. Cápa- XLIX. Serdülő- XXIX. Junior Uszonyos- és búvárúszó Országos Bajnokságon vettek részt, ahol 16 csapat 217 versenyzője csapott össze a medencében. A hírös város uszonyosai 21 sportolóval álltak rajthoz, akik 17 bajnoki címet, 8 ezüst- és 5 bronzérmet nyertek. A serdülő lányok között Szili Ágnest választották a legeredményesebb versenyzőnek, aki 9 egyéni- és 3 váltó bajnoki címet szerzett.
A fiatalok számára hamarosan újabb rangos megmérettetés következik, hiszen 3 hét múlva a gyermek, serdülő és ifjúsági korosztály sportolói állnak rajthoz a Kecskeméten rendezendő Fiatal Uszonyosúszók VI. Világtalálkozója elnevezésű nemzetközi versenyen.

Edzők: Juhos Gergely, Szabó László, Nagy Zoltán, Bálint Zoltán, Bács Ferenc

Kiemelkedő versenyzők:

Szili Ágnes

Serdülő leány korosztály:
Szili Ágnes:
Országos bajnok:
50 méteres felszíni úszás 22.62
100 méteres felszíni úszás 49.82
200 méteres felszíni úszás 1:52.42
400 méteres felszíni úszás 3:56.15
800 méteres felszíni úszás 8:22.09
1500 méteres felszíni úszás 16:05.81
50 méteres uszonyos gyorsúszás 25.04
100 méteres uszonyos gyorsúszás 54.02
400 méteres uszonyos gyorsúszás 4:11.12
Ezüstérmes:
200 méteres uszonyos gyorsúszás 1:59,94

Serdülő fiú korosztály:
Mozsárik Levente
Országos bajnok:
200 méteres uszonyos gyorsúszás 1:54,97
400 méteres uszonyos gyorsúszás 4:08.50
Ezüstérmes:
50 méteres uszonyos gyorsúszás 23.99
100 méteres uszonyos gyorsúszás 51.67
Juhász Dominik
Ezüstérmes:
1500 méteres felszíni úszás 18:19.87

Bronzérmes:
800 méteres felszíni úszás  9:08.49

Junior leány korosztály:
Szili Nóra

Bronzérmes:
50 méteres uszonyos gyorsúszás 24.18
Losonczi Flóra
Országos bajnok:
50 méteres búvárúszás 18.06
Ezüstérmes:
50 méteres felszíni úszás 19.98

Junior fiú korosztály:
Kolonics Milán

Országos bajnok:
200 méteres uszonyos gyorsúszás 1:42.09
400 méteres uszonyos gyorsúszás 3:47.75
Ezüstérmes:
100 méteres uszonyos gyorsúszás 45.61

Váltó versenyszámok:
Serdülő korosztály:

Országos bajnok:
4 x 100 méteres felszíni úszás váltó
Szili Ágnes, Sztaskó Bíborka, Nagy Hanna, Szabó Nikolett 3:36,92

4 x 200 méteres felszíni úszás váltó 
Szili Ágnes, Sztaskó Bíborka, Nagy Hanna, Szabó Nikolett    8:14,70

4x100 méteres mix Uszonyos gyors váltó
Szabó Nikolett, Wórum Regő, Szili Ágnes, Mozsárik Levente   3:43,26

Ezüstérmes:

4 x 100 méteres felszíni úszás váltó
Misits Máté István, Décsei Marcell, Kubicsek András, Wórum Regő 3:56,92

4x50 méteres mix felszíni úszás váltó
Nagy Hanna, Sztaskó Bíborka, Mozsárik Levente, Décsei Marcell       1:35,89
Bronzérmes
    4 x 200 méteres felszíni úszás váltó
Décsei Marcell, Misits Máté István, Wórum Regő, Juhász Dominik      8:43,18 
    4x50 méteres mix felszíni úszás váltó
Szabó Nikolett, Misits Máté István, Wórum Regő, Szili Ágnes     1:36,36

Junior korosztály:

Bronzérmes: 
    4x100 méteres mix Uszonyos gyors váltó
    Szili Nóra, Losonczi Flóra, Pálfi János, Kolonics Milán     3:22,14

Kapcsolódó képek