A Népi Iparművészeti Múzeum programajánlója![]() NIGY programok 2016. március PROGRAMAJÁNLÓ IDŐSZAKI KIÁLLÍTÁSOK: • Húsvéti hímesek A kiállítás a Népi Iparművészeti Gyűjtemény hímes tojás kollekciójából nyújt ízelítőt. A tojáshímzők munkáit bemutató tárlaton hazánk jeles néprajzi tájainak motívumkincseit a különböző technikákkal (karcolt, írott, viaszolt, maratott, drótozott, pingált, áttört és patkolt) díszített alkotásokon keresztül ismerhetik meg a látogatók. Látogatható március 9-től április 2-ig. Húsvéti tojásdíszítő foglalkozások: • óvodás és iskolai csoportok részére március 9, 10, 16, 17, 23–án 13.30-tól 15 óráig • családok számára március 24, 25-én 10-11.30-ig húsvéti asztal – vagy ajtódísz készítés Kérik, legfeljebb 4 db kifújt vagy főtt tojást vigyenek magukkal. • Gyermekvilág – a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület kiállítása
A kiállításon a gyermeki világ tárgyait mutatják be: természetes alapanyagból készült játékokat, gyermekszoba berendezéseket, bútorokat, népi ihletésű gyermekruhákat, a tárgyalkotó népművészek kincsestárából merített alkotásokat. A kiállítás ideje alatt az udvaron található természetes anyagokból készült hagyományos és kreatív játékokat ki is lehet próbálni. PROGRAM: Tavaszi Fesztivál • Tavaszváró nap a Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesülettel 2016. március 19-én (szombaton) 11-14 óráig a Gyermekvilág című kiállításhoz kapcsolódó programokra hívnak minden kedves érdeklődőt. Kézműves foglalkozások: Gyertyamártás Vágó Piroskával, tojás-díszítés szalmával Trungel Arankával, tojás berzselés Vidák Annával, szabadtéri népi gyerekjátékok kipróbálása Fülöp Ákossal. A tojásdíszítéshez személyenként legfeljebb 5 db kifújt, vagy főtt tojást vigyenek magukkal! Belépőjegy 600 Ft/fő, mely tartalmazza a kiállítások megtekintését és a foglalkozásokon való részvételt (5 db tojás díszítése, 2 db gyertya készítése).
ÁLLANDÓ KIÁLLÍTÁS: • Hagyomány és megújulás a magyar népi kézművességben KAMARA KIÁLLÍTÁS • Kalotaszeg Zana Dezső (1920-1986), Kecskeméthez erősen kötődő pedagógus, művész, aki lelkes gyűjtője volt a népi hagyományoknak, jelentős gyűjteményt hagyott a városra. A Zana-gyűjtemény legszebb, legértékesebb darabjaiból összeállított kiállítás megtekintésével a hagyományos kalotaszegi lakás- és öltözködés-kultúra egy fontos, hiteles szegmensével ismerkedhetnek meg. • Polyák Ferenc fafaragó kiállítása Polyák Ferenc (1945–2013) gyermekkora óta foglalkozott fafaragással, először a mindennapi használati tárgyakat díszítette, később már szobrokat és domborműveket is faragott. Baltával és vésővel dolgozott, a keményebb fafajtákat kedvelte, témáit leggyakrabban a népi életből vette. • A DÍSZÍTŐMŰVÉSZ SZAKKÖR A Kecskeméti Díszítőművész Szakkör 1952-ben alakult. Az eltelt évtizedek alatt a szakkör keretein belül több száz asszony ismerte és szerette meg a „tiszta forrásból” merített népi hímzés mintakincsét. A DÍSZÍTŐMŰVÉSZ SZAKKÖR minden kedden 14-16 óra között várja az érdeklődőket Mucsi Jenőné népi iparművész vezetésével. BELÉPŐDÍJ: 600,- Ft, Kecskemét Kártyával 480,- Ft, kedvezményes: 300,- Ft.
Kecskeméti Kortárs Művészeti Műhelyek Nyitva tartás: keddtől péntekig, 10–16 óráig Kapcsolódó képek |
menu